SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 15086637
nr 1508 6637
Kanna
Sylvia Stave, CG. Hallberg, nysilver, 1930-tal, Höjd: 16 cm
Kondition: buckla på fotring, mindre slitage i rottinghandtag
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:07:25
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.